۳.۲ درصد مردم اصفهان در سرشماری نفوس و مسکن مشارکت داشتند

...

صفهان - معاون آمار و اطلاعات اداره کل برنامه و بودجه اصفهان نرخ مشارکت اینترنتی استان در سرشماری نفوس و مسکن را ۳.۲ درصد دانست و گفت: انتظار ما مشارکت ۱۰ درصدی بود که محقق نشد.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ محمد رضا لعلی صبح یکشنبه در حاشیه رونمایی از اتوبوس سرشماری نفوس و مسکن شهر شاهین شهر با اشاره به اینکه یک میلیون و ۷۳۲ هزار خانوار باید در طرح سرشماری نفوس و مسکن سال جاری شرکت کند، اظهار داشت: این در حالی است که در حال حاضر و با گذشت بیش از یک هفته از اجرای طرح سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تنها ۵۲ هزار و ۷۱۲ خانوار مشارکت داشته‌اند.

وی نرخ مشارکت اینترنتی استان اصفهان در سرشماری نفوس و مسکن استان اصفهان را ۳.۲ درصد عنوان کرد و افزود: انتظار ما در هفته اول آغاز طرح اینترنتی سرشماری مشارکت ۱۰ درصدی بود که محقق نشد.

معاون آمار و اطلاعات اداره کل برنامه و بودجه استان اصفهان استان‌های بوشهر و سمنان را دارای بالاترین میزان مشارکت کننده بر اساس آمار مرکز آمار کشور اعلام کرد و اظهار داشت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که جمعیت این استان‌ها با اصفهان قابل مقایسه نیست و باید بر اساس جمعیت این آمار مقایسه شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما برای مشارکت اینترنتی مردم استان اصفهان برای ثبت‌نام در سرشماری نفوس و مسکن ۳۵ درصد است، افزود: تاکنون در استان اصفهان شهرستان‌های نائین و خور و بیابانک با مشارکت ۵.۴۸ و ۵.۴۶ درصدی بیشترین مشارکت را داشته‌اند.

لعلی با تاکید بر اینکه برخلاف برخی از مطالب تولید و توزیع شده در شبکه‌های اجتماعی این سرشماری هیچ ارتباطی با یارانه‌ها ندارد، تصریح داشت: این اطلاعات در اختیار هیچ نهاد سیاسی نیز قرار نخواهد گرفت.

وی همچنین با تاکید بر اینکه برخی سرشماری را امری منسوخ شده در جهان می‌دانند، اضافه کرد: این در حالی است که طی نیم قرن گذشته در سطح جهان یک هزار و ۳۰۰ سرشماری برگزار شده است که طی هفت سال اخیر ۳۵۴ سرشماری در کشورهای اروپایی بوده است.

لینک کوتاه 
 

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.