معرفی ارکان ساختار نوین ایرانیان به عنوان شرکت دانش‌بنیان صنعتی

...

کارخانه تولیدی ارکان ساختار نوین ایرانیان (اسنوا) به عنوان تولیدکننده محصولات اجاق‌گاز، فر توكار، هود، بخاري و دیگر محصولات گازسوز گروه صنعتی انتخاب، پس از گذراندن شرایط و روند لازم، به عنوان شرکت دانش‌بنیان صنعتی به مدت دو سال معرفی شد و از این پس می تواند از حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده نماید. لازمه ابقای این مجوز، تلاش مدیریت و پرسنل در ارتقای سیستم تحقیق و توسعه شرکت مبتنی بر بومی سازی دانش فنی و فناوری های روز می باشد. 

 

به گزارش واحد ارتباطات رسانه‌ای گروه صنعتی انتخاب، فرایند درخواست اخذ درجه دانش‌بنیان برای شرکت‌ها و کارخانه‌های گروه صنعتی انتخاب از تابستان سال ۱۳۹۴ آغاز شد که هم‌اکنون در اولین گام، کارخانه ارکان ساختار نوین ایرانیان (اسنوا) از سوی کارگروه ارزیابی معاونت علمی ریاست‌جمهور به عنوان شرکت دانش‌بنیان صنعتی معرفی شده است.

در شهریورماه سال جاری، به پیشنهاد معاونت نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با مشاوره معاونت مرکز رشد خوشه فناوری های لوازم خانگی، کارگروه ارزیابی معاونت علمی ریاست جمهوری دانش فني محصولات اجاق‌گاز، فر توكار، هود و بخاري شرکت ارکان ساختار نوین ایرانیان (اسنوا) را داراي واحد تحقیق و توسعه «مبتنی بر ایده و طراحی داخلی» تشخيص داده و تائید دانش‌بنیان بودن آن را ارائه کرد.

 

شركت اركان ساختار نوين ايرانيان (اسنوا) با تلاش در جهت تحقق اهداف در زمینه تولید محصولات دانش‌بنیان، با بهره‌گیری از دانش محصول و نيروي مبتكر و طراح، محصولات جديد خود را با تكيه بر شناسايي نياز مصرف‌کننده داخلي و قابل‌رقابت با كالاهاي خارجي تولید کرده و این محصولات در مرحله تعیین درجه دانش‌بنیان به كارگروه ستاد ارزيابي معرفي شد.

 

درنهایت پس از طي مراحل قانوني نظير ثبت‌نام اوليه در «سامانه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان» و سپس مميزي این کارگروه در شهريورماه و بازدید از کارخانه، آشنایی با پروژه‌ها، بازديد از آزمايشگاه تحقیق و توسعه اسنوا و ارائه مدارك كتبي نظير مجوزها، استانداردها، فهرست آزمون‌ها و مستندات كتبي و الكترونيكي و ... دانش فني محصولات اجاق‌گاز، فر توكار، هود و بخاري داراي بالاترين درجه انرژي در كل كشور «مبتنی بر ایده و طراحی داخلی» تشخيص داده شده و تائید دانش‌بنیان بودن آن اخذ گرديد.

 

اخذ عنوان شرکت دانش‌بنیان صنعتی نیازمند احراز شرایط گوناگونی است که از جمله آن می‌توان به «تحقیق و توسعه محور بودن دانش فنی کالاها/خدمات دانش‌بنیان تولید شده توسط شرکت»، «دارا بودن عملکرد و واحد تحقیق و توسعه فعال» و ... است که با توجه به اهمیت نوآوري مستمر، اسنوا کالاهاي مذكور را در ۲ سال گذشته توسعه داده یا «به طور اساسی» تغییر یا ارتقاء داده و به فروش رسانده است؛ همچنین این محصولات موفق به اخذ تأییدیه‌ها و استانداردهاي داخلی موجود یا تأیید بهره‌بردار ذيصلاح بوده‌اند.

 

شایان‌ذکر است، با توجه به فعالیت مستمر واحد تحقیق و توسعه گروه انتخاب دیگر کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی این گروه صنعتی نیز صلاحیت معرفی به عنوان شرکت دانش‌بنیان صنعتی را دارند.

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.