لزوم ایجاد یک جهش اقتصادی در کشور پس از اجرای برجام

...

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی گروه صنعتی انتخاب با حضور کلیه کارکنان این گروه صنعتی در سالن کارخانه حایرپلاست شهرک صنعتی مورچه‌خورت برگزار شد.

به گزارش واحد ارتباطات رسانه‌ای روابط عمومی، محمدرضا دیانی مدیرعامل گروه انتخاب در این اجتماع بزرگ با اشاره به این‌که عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از سوی اهل‌بیت عصمت و طهارت به ما آموخته شده اظهار داشت: حضرت سجاد (ع) به بهانه‌های مختلف عزاداری و گریه می‌کرد، همچنین امام صادق (ع) نیز با برپایی روضه حضرت اباعبدالله، در سوگ ایشان شخصاً روضه می‌خواندند و گریه می‌کردند.

وی تأکید کرد: در عزاداری سید و سالار شهیدان، باید همان سبکی که از اهل‌بیت عصمت و طهارت به ما رسیده، مورد توجه قرار داده و سینه‌زنی و گریه کنیم.

دیانی بابیان این‌که اشک‌هایی که در سوگ سیدالشهدا (ع) ریخته می‌شود باعث رشد و تعالی ما می‌شود تصریح کرد: باید این ارتباط و عشق را به نسل‌های بعد از خود نیز منتقل کنیم تا آن‌ها هم با این عشق به حضرت اباعبدالله رشد و پرورش پیدا کنند.

 

امام حسین (ع) و قیام ایشان کمک می‌کند تا قوه عقل بر انسان‌ها حاکم شود

مدیرعامل گروه انتخاب با اشاره به دو بعد فردی و اجتماعی قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: در بُعد فردی باید توجه داشته باشیم، وقتی عقل انسان ضعیف می‌شود و قوای دیگری مانند شهوت، غضب، حسد و دیگر صفات رذیله بر عقل حاکم می‌شوند، در مجموع فرد از صفات پسندیده به سمت صفات رذیله حرکت می‌کند.

وی تصریح کرد: توجه به قیام حضرت سیدالشهدا، اقدامات و فداکاری‌های امام حسین (ع) و گریه برای مصائب حضرت، ضمن آثار ظاهری، آثار معنوی خوبی را نیز متوجه فرد می‌کند. از جمله این‌که با این گریه، فرد رقت قلب پیداکرده و درنتیجه آن به صورت ناخودآگاه، قوه عقل تقویت شده و سایر قوا در برابر عقل ضعیف می‌شود.

دیانی در ادامه افزود: عزاداری‌ها و گریه برای امام حسین (ع) زنجیرها را از پای انسان پاره می‌کند و چقدر این روزها می‌بینیم که مردم در تاسوعا و عاشورای حسینی مهربان می‌شوند و چقدر صبر و تحمل‌ها زیاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم پادشاه وجودمان عقل باشد، باید با امام حسین (ع) ارتباط برقرار کرده و به این امام، بند محکمی گره بزنیم و در زمینه مسائل فردی از ایشان کمک بگیریم.

مدیرعامل گروه انتخاب با اشاره به تأثیر اجتماعی قیام عاشورا در زندگی شیعیان گفت: سیدالشهدا (ع) کشته شد تا اسلام از بین نرود و اسلامیت پایمال نشود، این در حالی است که امروز در سطح خاورمیانه شاهد حضور افرادی هستیم که با در دست داشتن پرچم مشکی «لا اله الا الله» بدترین رذایل اخلاقی را به دنیا نشان می‌دهند.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها در حملات خود به سرزمین‌های فلسطین همه گونه جنایتی مرتکب می‌شوند، ولی اجازه نمی‌دهند از جنایتشان فیلم‌برداری شود. این گروه بدترین جنایت‌ها را انجام می‌دهد و در همه جای دنیا با این پرچم منتشر می‌کنند و به‌گونه‌ای تلاش می‌کنند تا القا کنند این اعمال به معنای معنی این عبارت شریف درج‌شده در بر روی پرچم است. از سوی دیگر احقاق حق و احکام، جهاد و ازدواج را هم به سخره گرفته‌اند.

دیانی در ادامه افزود: وضعیت جهان اسلام در حالی است که توحیدی که انبیا الهی در طول تاریخ برای برافراشتن پرچم «لا اله الا الله» بسیار تلاش کرده و مردان راه خدا در این راه کشته شدند، امروز عده‌ای در برابر چشم جهانیان این کلمه توحیدی را تحقیر می‌کنند و هرروز متأسفانه گستره کار بدتر می‌شود و این به‌مانند همان انحرافی است که امام حسین (ع) خونش را در این راه داد.

وی در خصوص مسائل داخلی کشور به‌ویژه شاخص‌های اقتصاد کشور اظهار داشت: درزمینهٔ شاخص‌های اقتصادی مختلفی که وجود دارد، اقتصاد ایران با اقتصاد اسلامی فاصله دارد که اگر امروز همه ما در جهت اصلاح آن تلاش نکنیم، به سرنوشتی دچار می‌شویم که با شعار حسینی «هیهات من الذله» و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت صاحب‌الزمان فاصله دارد.

مدیرعامل گروه انتخاب با بیان این‌که امروز جامعه ما نیاز به اصلاح دارد تصریح کرد: اگر فرایند اصلاح را در پیش نگیریم و اقتصاد کشور را در این شرایط محکم نگه نداریم، خدای نکرده با مشکلات بعدی مواجه می‌شویم که اصلاح را سخت‌تر می‌کند.

وی خطاب به کارکنان گروه صنعتی انتخاب گفت: این گروه یکی از استثنائی‌ترین مجموعه‌های اقتصادی کشور است و در شرایطی که پرچم‌های زیادی در این کشور پایین آمد، تلاش شد تا این پرچم بالا برود. از سوی دیگر این گروه صنعتی، لوکوموتیو ده‌ها واگن دیگر است و مسئولیت‌های اجتماعی زیادی را قبول کرده است.

دیانی با اشاره به لزوم ایجاد یک جهش اقتصادی در کشور پس از تصویب برجام گفت: در این زمینه نباید منتظر دولت‌ها بود و تغییرات ژرف از همین توده‌های مردم و مجموعه‌های مردمی مانند همین گروه آغاز می‌شود و همت مردم است که می‌تواند اتفاقات بزرگی را رقم بزند.

وی رقم خوردن اتفاقات مناسب در سطح گروه را نیازمند همت و تلاش کلیه کارکنان گروه دانست و گفت: امروز وظیفه همه ما و همه مردم این است که در راه اعتلای کشور عزیزمان، از فرصت پیش آمده در حوزه اقتصاد کشور استفاده کرده و تلاش کنیم شرایط را اصلاح کنیم و بدون تردید این اصلاح از همین محیط کارخانه و تولید با قدرت ما ایجاد می‌شود و انشا الله به نتیجه خواهد رسید.

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.