رکاب‌زنی فاصله بین دو رشته‌کوه بزرگ ایران با هدف آموزش حفاظت از محیط زیست

...

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب، باقر حدادی مقدم که ۱۲ سال به عنوان تکنسین و تعمیرکار لوازم‌خانگی در استان سرسبز مازندران با اسنوا همکاری می‌کرد، در یک حرکت نمادین با شعار حفاظت از محیط زیست مسیر ۱۲۰۰ کیلومتری شیراز تا رامسر را رکاب زنی کرده و پیمود.

حدادی مقدم که پس از گذشتن از شهرستان‌های متفاوت به شهرک صنعتی مورچه‌خورت و کارخانه‌های تولیدی گروه صنعتی انتخاب رسید، هدف خود را از این سفر انعکاس و ایجاد آگاهی به مردم در مورد حفاظت از زیست‌بوم‌ها، محیط زیست و زمین‌های ایران برای آیندگان برشمرد.

وی همچنین انتخاب دو زیستگاه مهم کشور یعنی استان فارس و شهر شیراز به عنوان نقطه آغاز سفر و استان مازندران و شهر رامسر به عنوان نقطه پایانی سفر که منجر به پیمودن فاصله بین دو رشته‌کوه بزرگ زاگرس تا البرز می‌شود را از دلایل اصلی انتخاب این مسیر برای رکاب‌زنی و آموزش آموزه‌های زیست‌محیطی عنوان کرد.

 

این دوچرخه‌سوار دوستدار محیط زیست پا به رکاب شدن خود را این‌گونه وصف کرد: ۲۷ سال پیش به خاطر بیماری که داشتم، مجبور شدم تا ورزشی را شروع کنم و من دوچرخه‌سواری را انتخاب کردم، در ابتدای کار تنها مسافت‌های بسیار کوتاهی را می‌توانستم رکاب بزنم سپس دوچرخه‌سواری را درشیب جاده رامسر به جواهرده ادامه دادم.

وی افزود در این سفر طولانی‌ترین مسافتی را که رکاب زدم، مسیر ۱۵۰ کیلومتری مرودشت تا صفاشهر بود و پیش از این در غرب کشور نیز مسافت‌های زیادی را رکاب زده بودم.

این تکنسین و تعمیرکار سابق لوازم‌خانگی، آموزش مباحث زیست‌محیطی از طریق گفتگوی رودررو با مردم و گردشگران را به عنوان توصیه‌ای به دوستدارن محیط زیست بیان کرد و افزود: فرهنگ از فرد فرد ما شروع می‌شود و می‌تواند به خوبی در کل جامعه گسترش یابد.

باقر حدادی مقدم، در ادامه مسیر خود پس از گذشتن از اصفهان و شهرک صنعتی مورچه‌خورت به شهرهای میمه، دلیجان و ساوه رکاب خواهد زد و پس از گذشتن از بوئین‌زهرا و قزوین، در ادامه مسیر خود رهسپار شمال کشور و شهر زیبای رامسر خواهد شد.

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.