بسته تشویقی ساخت و ساز در اصفهان مصوبه شورای شهر را دریافت کرد

...

اصفهان – رئیس شورای شهر اصفهان گفت: بسته تشویقی حوزه ساخت و ساز در شهرداری اصفهان با برگزاری جلساتی با مسئولان و انبوه‌سازان مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان را دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا امینی شامگاه شنبه، در حاشیه بهره‌برداری و کلنگ زنی پروژه‌های منطقه ۸ شهرداری اصفهان با بیان اینکه فرهنگسرای ریحانه در منطقه هشت با رویکرد کاملا تخصصی برای بانوان راه‌اندازی خواهد شد، اظهار داشت: این مرکز نخستین مرکز کاملا تخصصی برای بانوان است که در شهر اصفهان راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه خیابان نوبهار را در واقع ایجاد محیطی برای ساخت مسکن عنوان کرد و افزود: با ارائه این خدمات انگیزه برای ساخت و ساز نیز افزایش می‌یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان فرهنگسرای صدرا را نیز از دیگر پروژه‌های بهره برداری شده در منطقه هشت و محله بهرام آباد عنوان کرد و گفت: همچنین از شهرداری درخواست شده است تا ادامه خیابان چمران که محور اصلی مواصلاتی محله بهرام آباد است را هر چه زودتر در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه منطقه هشت شهرداری دارای ۲۶۰ هزار نفر جمعیت و ۲۲ کیلومتر مربع وسعت است، اضافه کرد: انسجام معتمدان محلی ۱۷ محله این منطقه از شهرداری زبانزد است و حمایت‌های خوبی را نیز از مسئولان دارند.

امینی با بیان اینکه تعادل بخشی به مناطق از وظایف مدیریت شهری است، ابراز داشت: تعادل بین مناطق باید کارشناسی شده باشد و از این رو با این اقدام می‌توان میزان رضایت شهروندان را بالا برد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری اصفهان برای رونق بخشی بیشتر به ساخت و ساز آسیب‌شناسی را انجام داده است، ابراز داشت: پس از بررسی‌های کارشناسی شهرداری اصفهان دو مساله را مورد بررسی و به شورای اسلامی شهر اصفهان پیشنهاد داد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ارائه تخفیف بیشتر به شهروندان برای صدور پروانه ساخت و ساز و همچنین تسهیل در فرآیندهای صدور پروانه ساختمان از پیشنهادات شهرداری برای رونق ساخت و ساز بوده است، اضافه کرد: در این راستا  شورای اسلامی شهر و دستگاه‌های ذی‌ربط حوزه ساخت و ساز را فراخواند و نحوه حمایت مالی از انبوه سازان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت بسته تشویقی را برای شش ماهه دوم سال جاری به تصویب رساندیم.

وی با بیان اینکه در دو ماه اول علاوه بر ۲۰ درصد شهرداری ۱۵ درصد دیگر نیز تخفیف در این راستا در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: در دو ماه دوم نیز این میزان تخفیف به ۳۵ درصد می‌رسد و در ۴۵ روز آخر سال جاری نیز این تخفیف علاوه بر ۲۰ درصد معمول پنج درصد تخفیف به شهروندان ارائه می‌شود.

امینی اضافه کرد: کوتاه‌تر کردن مسیر و رفع موانع زائد در همه دستگاه‌ها در حوزه ساخت و ساز نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.