نوشیدنی موهیتو

...
طرز تهیه موهیتو

بازدید کننده ی محترم شما می توانید به راحتی این نوشیدنی بسیار خوش طعم را در منزل خود با استفاده از موادی ساده تهیه بفرمایید . به علت اینکه درست کردن موهیتو به مدت زمان زیادی نیاز ندارد برای پذیرایی از مهمان ها می تواند انتخاب مناسبی باشد . این روزها در اکثر کافی شاپ ها این نوشیدنی سرو می گردد .موهیتو اصالتا کوبایی می باشد ، طعم شیرین به همراه طراوت لیمو ترش همراه با عطر دلچسب نعنا، این کوکتل را به یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین کوکتل‌های تابستانی در جهان تبدیل کرده است.

ابتدا یک بطری را برداشته و برگ نعنای تازه را در اندازه متوسط خرد نمایید و به همراه دو قاشق عسل و یا مقداری شکر به میزان دلخواه خودتان ، و نیم لیترآب مخلوط نموده و بعد از بستن درب بطری کاملا تکان دهید ،در مرحله ی بعد برای درست کردن کوکتل موهیتو لازم است که آب لیمو ها را گرفته و به همراه پره های آن در داخل بطری بریزید و کاملا تکان دهید و در یخچال بگذارید.
در موقع سرو کردن موهیتو، در لیوان انتخابی خود تا نصفه آب گاز دار بریزید و نصف دیگر را با موهیتو پر کنید و با یک برش لیمو و برگ نعنا تزیین نمایید .

اطلاعات بیشتر در مورد موهیتو

موهیتو (انگلیسی:/moʊˈhi:toʊ/، اسپانیایی: [moˈxito]) نوعی نوشیدنی است که با مخلوط کردن آب گازدار، برگ نعناع، شکر، رام سفید و آبلیموتهیه می‌شود. در دستور اصلی تهیه موهیتو در کوبا از نعناع اسپیکاتا استفاده می‌شود که در این کشور محبوبیت زیادی دارد. زادگاه موهیتو (موخیتو) کوبا می‌باشد، اما در مورد زمان و چگونگی به وجود آمدنش، اطلاعات دقیقی در دست نیست. بعضی آن را به بردگان آفریقایی که در مزارع نیشکر کوبا کار می‌کرده‌اند نسبت می‌دهند و بعضی دیگر به کاوشگران انگلیسی که در مسیر خود در این جزیره پهلو گرفته‌اند. هرچه که باشد، وجود مزارع وسیع نیشکر و فراوانی گیاه نعنا در کوبا عامل اصلی به وجود آمدن این کوکتل بوده است. ترکیب شیرینی، طراوت لیمو ترش همراه با عطر و طعم دلچسب نعنا، این کوکتل را به یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین کوکتل‌های تابستانی در جهان تبدیل کرده است

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.