كيك سيب‌ زميني و سبزيجات

...


طرز تهیه:

1.  سیب زمینی‌ها را آبـپز کـنید بعد آنها را در آبكش بريزيد و از روي آنها آب سرد رد كنيد. بعد از خنك شدن، پوست سيب‌زميني‌ها را جدا كرده ، آنها را با رنده ريز رنده كنيد.

2.  هويج‌ها را بشوييد، پوست بگیرید و آبپز كنيد. بعد از پخت، نگيني خرد كنيد. دانه‌هاي ذرت و نخود فرنگي را جدا از هم در قابلمه‌اي با آب بپزيد و بعد كناري بگذاريد.

3.  به سيب‌زميني‌ رنده‌شده، شير، كره و نيمي از مايونز را اضافه كنيد و دائم هم بزنيد تا به شكل پوره‌اي يكدست درآيد. نمك و كمي فلفل اضافه كنيد تا پوره سيب‌زميني مزه‌دار شود.

4.  قالب را آماده كنيد و داخل و كف آن را با كيسه فريزر بپوشانيد. مقداري پوره در قالب روي كيسه فريزر بريزيد تا همه جاي ديواره و كف قالب به اندازه يك سانتي‌متر از پوره پوشيده شود.

5.  داخل پوره را كه در واقع وسط كيك مي‌شود، با سبزيجات پخته (هويج، ذرت و نخود) پر كنيد. روي آنها را صاف كنيد. بقيه پوره را روي سبزيجات بريزيد و پهن و يكدست كنيد تا روي آنها را بپوشاند.

6.  روي غذا را بپوشانيد و به مدت يك ساعت ظرف را در يخچال بگذاريد تا خنك شود. بعد از اين مدت با كمك كيسه فريزر كيك را از قالب درآوريد و در ظرف مورد نظر برگردانيد. بقيه مايونز را روي كيك بریزید.

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.