گام های رسیدن به موفقیت!

...

یک روانشناس گفت: موفقیت رسیدن به تعالی و بلوغ فکری و معنوی بوده که یکی از راهکارهای وصول به آن برنامه‌ریزی لاک پشت‌وار است.
 
 
 ربابه غفار تبریزی روانشناس، با بیان اینکه موفقیت رسیدن به هدفی است که فرد آن را دوست دارد و برای آن برنامه‌ریزی می‌کند اظهار کرد: در واقع موفقیت اصلی این است که فرد بتواند با وجدان آسوده زندگی کند، عزیزان خود را دوست داشته باشد و از موفقیت آنها خوشحال شود.
 
 
 
 
وی افزود: معنای دیگر موفقیت رسیدن به تعالی و بلوغ فکری و معنوی است به عبارت دیگر کسی موفق است که هم بتواند یک زندگی سرشار و غنی برای خود فراهم کند و هم بتواند در ایجاد یک دنیای بهتر نقش ایفا کند.
 
 
 
غفار تبریزی با بیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به موفقیت دوست داشتن و شناختن خود است تصریح کرد: برای این کار هرکس باید هدف و آرمان خود را در زندگی تعیین کند و به دنبال آن باشد که دریابد چه کاری را می‌تواند انجام دهد و چه کاری می‌تواند به رشد او کمک کند.
 
 
 
 
وی بیان کرد: برای رسیدن به موفقیت برنامه‌ریزی باید لاک‌‌پشت‌وار باشد زیرا همانطور که لاک پشت جلوی پای خود را می‌بیند و پشتکار دارد، هدف و آرمان‌ها باید در پشت سر انسان قرار داشته باشند اما قدم به قدم جلو رفت و فرد باید بداند با هرقدم، به سمت موفقیت و رسیدن به هدف خویش پیش می‌رود.
 
 
 
این روانشناس در پایان عنوان کرد: فرد در طی قدم‌های رسیدن به موفقیت، باید از زندگی خود لذت ببرد به این معنا که نباید لذت را فدای اهداف خود بسازد در عین حال هنگامی که به تفریح می‌پردازد، گاهگاهی بتواند خوشی را به تعویق بیندازد.

Image CAPTCHA
کد نمایش داده شده در تصویر روبرو را در کادر بالا وارد نمایید.